Каталог товарів

Гелевий акумулятор

 

     В акумуляторній батареї GEL використовується не рідкий електроліт, як у звичайній свинцево-кислотній АКБ, а згущений кремнієвими сполуками до стану желеподібної маси. Абревіатура GEL розшифровується як Gelled Electrolite, що в перекладі означає "гелеподібний електроліт".

     Гелеві АКБ були розроблені на замовлення військових та вперше використовувалися в авіації. Інтерес полягав у тому, що при попаданні уламків у корпус акумуляторної батареї GEL, витікання електроліту не станеться і батарея продовжить давати енергію. Однак простота та функціональні переваги технології призвели до її широкого поширення.

     У гелевій АКБ, желеподібна маса електроліту повністю заповнює робочий простір корпусу, щільно обволікаючи свинцеві пластини, - електроди. Це унеможливлює їх окислення, а також осипання активної маси, - порошків свинцю та діоксиду свинцю, що знаходяться у решітках катода (+) та анода (-), беручи участь у перебігу оборотних електрохімічних процесів.

     Відмінною рисою гелевої акумуляторної батареї є менша сульфатація електродів (тобто утворення щільних мас і кристалів сульфату свинцю) при глибокій розрядці акумулятора, порівняно з батареєю AGM, і повніше відновлення при зарядці. Ефект досягається сукупністю факторів - завдяки властивостям самого гелеподібного електроліту при протіканні реакцій всередині батареї, а також його фізичною взаємодією з електродами.

     Окрім того, гелеподібний електроліт є природною ємністю для рекуперації газів, що утворюються в процесі використання АКБ. Водень й кисень що з'являються не випаровуються як у звичайному свинцево-кислотному акумуляторі, а залишаються всередині електроліту, утворюючи та наповнюючи собою численні бульбашки. І згодом повністю зникають під час перебігу зворотних хімічних реакцій. Це робить гелеву АКБ, як і батарею AGM, необслуговуваною й герметизованою, яку можна експлуатувати в будь-якому положенні ("вгору дном" не рекомендується).

     Переваги акумуляторної батареї GEL:

  • стійкість до глибоких розрядів;
  • краще відновлює ємність після тривалого зберігання в розрядженому стані ніж батарея AGM;
  • у циклічному режимі роботи прослужить приблизно на 1/3 довше ніж АКБ AGM;
  • низький саморозряд (здатність зберігати заряд понад рік);
  • частково заряджена батарея здатна на дорозряд без втрати ємності;
  • герметизована, необслуговувана конструкція унеможливлює витік електроліту та захищає клеми від корозії;
  • відсутність "теплових пробоїв" між електродами;
  • безпека експлуатації та зберігання;
  • стійкість до вібрації.

     Недоліки акумуляторної батареї GEL:

  • більша ціна ніж в АКБ, виготовленої за технологією AGM;
  • менша струмовіддача (струми, що розвиваються, через високий внутрішній опір, до 40% нижче чому в AGM);
  • вимогливість до якості та правильності зарядки (порушення зменшують ємність та термін служби АКБ);
  • надмірно високий струм заряду або тривале перезаряджання, можуть викликати деформацію і навіть вибух батареї;
  • довше заряджається, ніж батарея AGM (приблизно на 25-30%);
  • помітне зниження струмовіддачі та ємності батареї в мороз.

     Гелевий акумулятор витриваліший за батарею AGM в умовах роботи з частими глибокими розрядами та повніше відновлює ємність, якщо довго залишався незарядженим. При цьому і глибокі розрядки, і перебування в розрядженому стані поступово знижують його ємність та термін служби. Відмінність у тому, що цей процес відбувається приблизно на 1/3 повільніше ніж у батареї AGM, якщо розглядати акумулятори однакової якості при експлуатації в однакових умовах. Тому гелевий акумулятор є зручним варіантом до роботи у циклічному режимі, тобто у режимі розряджання-заряджання (як, наприклад, у джерелі безперебійного живлення off-line, тобто резервному ДБЖ).

     Якщо у Вас виникли питання у виборі акумуляторної батареї GEL, кваліфіковані фахівці нашої компанії допоможуть знайти оптимальне рішення.

     Також, вибрати акумуляторну батарею можна перешедши за посиланням.

 

Залиште коментар або задайте питання: