­
Фільтр (5 шт)

Виробник

Ціна

11 970,00 грн - 127 680,00 грн

Робоча напруга, нижня межа

Робоча напруга, верхня межа

Інверторы

     Інвертор - це пристрій що перетворює електричну енергію постійного струму, накопичену в акумуляторних батареях або отриману від сонячних панелей, в енергію змінного струму, придатну для живлення побутової техніки та обладнання.

     Через те, що інвертор є головною складовою джерела безперебійного живлення, часто безперебійники називають інверторами.

     Якщо потрібно купити інвертор, спочатку необхідно визначитися з його потужністю. Для цього треба скласти пікові потужності усіх споживачів, що планується від нього живити. Потужність обов'язково повинна враховуватися пікова, оскільки техніка та обладнання у момент ввімкнення можуть виробляти пусковий струм, що значно перевищує номінальний. У результаті потужності інвертора може не вистачити, і він йтиме у захист по перевантаженню при ввімкненні споживачів, що від нього живляться. Пусковий струм мають холодильники, пральні машини, кондиціонери, а також інша техніка та обладнання з електродвигунами у своєму складі.

     Споживачі з електродвигунами у своєму складі, також мають реактивну потужність, а це означає, що їхня повна потужність, більша за їх активну потужність, яка вказана у Ватах, і при виборі потужності інвертора, необхідно врахувати це перевищення.

     Якщо потужність техніки, що має реактивну потужність, вказана у Ватах, повну потужність можна розрахувати, розділивши активну на сосф даного споживача, значення якого повинно бути вказано в його технічних характеристиках. Якщо cosф не вказаний, для орієнтовного розрахунку можна використовувати значення 0,7. Наприклад, потужність електродвигуна 2 кВт, його cosф=0,7 маємо повну потужність електродвигуна: 2 кВт / 0,7 = 2,85 кВА.

     Припустимо, що техніка з пусковими струмами вже ввімкнена і інвертор працює у своєму звичайному режимі. У цьому режимі інвертор рекомендується використовувати з 20% запасом по потужності, щоб він не працював на межі своїх можливостей.

     Якщо виникла потреба у використанні інвертора, але є питання у виборі потужності, досвідчені фахівці нашої компанії допоможуть правильно розрахувати потужність.

Чиста синусоїда чи модифікована?

     Змінний струм, що виробляється інвертором, може мати правильну (чисту) синусоїдальну форму або модифіковану, тобто зі спотвореннями.

     Якщо інвертор буде живити техніку з імпульсними блоками живлення, наприклад, ноутбуки, рідкокристалічні телевізори, зарядні пристрої смартфонів, можна використовувати інвертор із модифікованою синусоїдою, перевагою якого є його менша ціна.

     Якщо інвертор буде працювати зі споживачами, у складі яких є електродвигуни, пристрої з трансформаторними блоками живлення (наприклад, кондиціонери, пральні машини, холодильники, кавомашини, 3D-принтери, насоси систем опалення, компресори тощо), необхідно використовувати інвертор з правильною, чистою синусоїдою.

Інвертори для сонячних батарей (панелей)

     Інвертор для сонячних батарей виступає посередником між масивом фотоелементів та споживачами, перетворюючи постійний струм, що отримується від сонячних батарей у змінний струм, напругою 220 В або 380 В.

     Відмінною особливістю інвертора для сонячних батарей, є використання MPPT контролера, який відстежує напругу та струм, що надходить від фотоелементів, враховує їх точку максимальної потужності, порівнює отримані дані з поточною напругою акумуляторних батарей, навантаженням у мережі та іншими показниками, подаючи від сонячних панелей саме ту напругу та струм, які потрібні в цей момент та оптимізуючи таким чином роботу системи в цілому.

     Інвертор може мати більше одного MPPT контролера, це дозволяє ефективно використовувати групи сонячних панелей орієнтовані в різних напрямках (наприклад, на схід та на захід).

     При виборі важливо враховувати, що потужність інвертора повинна перевищувати потужність масиву сонячних панелей. Для великої кількості сонячних панелей можна використовувати декілька інверторів.

     Залежно від призначення та функціональних можливостей, розрізняють наступні типи інверторів для сонячних батарей:

     Автономний інвертор отримав свою назву завдяки незалежності від електромережі. Він не призначений для роботи з мережею, не синхронізується з нею та не підключається до мережі взагалі. Згенерованою сонячними батареями енергією він живить підключених до нього споживачів, а її надлишки накопичуються в акумуляторних батареях. Коли ж сонячної генерації немає, у якості джерела живлення використовуються батареї.

     Мережевий інвертор призначений для роботи із сонячними батареями та мережею, але не розрахований на роботу з акумуляторними батареями. Енергія що надходить від сонячних панелей, перетворюється мережевим інвертором на змінний струм та спрямовується на живлення споживачів, а надлишки надходять у мережу за Зеленим тарифом. Якщо споживання відсутнє, у мережу спрямовується вся енергія що отримується від сонця. Якщо ж генерації немає, або потужності що генерується в цей момент не вистачає для живлення споживачів що працюють, недостача енергії береться з електромережі.

     Через те, що мережевий інвертор синхронізується за напругою та частотою з електромережею, якщо мережа зникає або напруга у мережі виходить за допустимі межі через стрибки або провали, інвертор відключається. Тому разом із мережним інвертором часто використовується стабілізатор напруги, що здатний пропускати через себе електроенергію у мережу.

     Гібридний інвертор працює як із акумуляторними батареями, так і з мережею, поєднуючи у собі функціонал автономного та мережевого інверторів. Енергією, що виробляється фотоелементами, гібридний інвертор живить споживачів, а її надлишок направляється на зарядку акумуляторних батарей. Коли батареї заряджені, надлишки енергії через двонаправлений лічильник для Зеленого тарифу надходять до мережі. Якщо потужність що генерується, менша за потужність споживачів що працюють в цей момент, енергія якої невистачає береться з мережі. У разі зникнення напруги в електромережі, гібридний інвертор продовжить працювати, забезпечуючи навантаження живленням від сонячних батарей, а у разі браку енергії або відсутності генерації - від акумуляторних батарей.

     Якщо у Вас виникли питання при виборі інвертора для дому чи виробництва, кваліфіковані спеціалісти нашої компанії допоможуть знайти оптимальне рішення.